Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Національно-патріотичне виховання

Дата: 16 грудня 2018 о 20:09, Оновлено 23 січня 2019 о 20:17
Автор: Дужар О. Ю.

Фотографія 1 з 1

Закрити

Національно-патріотичне виховання

                                                                                       Патріотичне виховання – це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне,

що любить і ненавидить людина, яка формується.

В.О. Сухомлинський

         Актуальність національно – патріотичного виховання особистості в сучасному українському суспільстві чималою мірою зумовлено потребою державотворчих процесів на засадах гуманізму, демократії, соціальної справедливості, що мають забезпечити усі громадянам рівні стартові можливості для розвитку та застосування їхніх потенційних здібностей, досягнення суб’єктивно привабливих і водночас соціально важливих цілей як умов реалізації найголовнішої соціально – психологічної потреби особистості  – потреби до самовизначення та самоствердження.

         Німецький мислитель Вільгем Гумбольдт зауважив: «Обставини, за яких протікає життя, впливають на людину більше, ніж виховання».

         Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, події, які нині переживає український народ, ще раз засвідчують, що проголошена 1991 року незалежність потребує постійного захисту, забезпечення громадянського, національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді. Війна на Сході країни продемонструвала готовність молодого покоління відстоювати національну цілісність, українську державність, орієнтацію на цінності світової цивілізації, бажання долучитися до сім’ї народів, які будують спільний європейський дім.

          Національно – патріотичне виховання – це вимога часу, тому його розвиток і вдосконалення є актуальним завданням для всіх учасників виховного простору школи. Навчальний заклад як осередок національно- патріотичного виховання має сприяти розвитку демократичної політичної культури, формуванню громадянської компетентності, політико- правових  знань, гідності та відповідальності учнівської молоді, усвідомленню та визнанню ними демократичних принципів життя та пріоритетів прав людини.

        

        Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, протягом останнього десятиліття, зумовлюють необхідність розв’язання проблеми виховання національно свідомих громадян, справжніх патріотів, відданих Вітчизні, готових до плідної праці в ім’я рідного народу. Система освіти загалом і педагогічний колектив загальноосвітньої школи повинні ефективно вирішувати складні завдання патріотичного виховання дітей і молоді, які знайшли своє відображення в офіційних документах:

·        Законі України «Про освіту»,

·        Стратегії національно – патріотичного виховання учнів              2016-2020 роки,

·        Концепції національно – патріотичного виховання учнів

·        Концепції загальнодержавної цільової соціальної програми     патріотичного виховання громадян на 2013 -2017 роки.

          Національне виховання – це виховання дітей на культурно – історичному досвіді рідного народу, його традиціях, звичаях та обрядах, багатовіковій виховній мудрості. Національне виховання є конкретно – історичним виявом загальнолюдського гуманістичного та демократичного виховання. Воно має забезпечувати етнізацію дітей як необхідну та невід’ємну складову їхньої соціалізації.

         Справжній патріот гуманно ставиться до інших народів. Його культура проявляється в повазі інтересів, прав, самобутності людей інших національностей, підтриманні їх у боротьбі за свободу та незалежність, толерантності, готовності й умінні йти на компроміс із різними етнічними, релігійними групами заради миру в своїй державі й у світі.

         Складний процес національно – патріотичного виховання здійснюють за допомогою різноманітних форм роботи, вибір яких залежить від  змісту та завдань виховної роботи, вікових особливостей вихованців, із урахуванням основних напрямів діяльності школярів.

         Патріотичне виховання, у процесі якого відбувається залучення школярів до джерел народної культури, ознайомлення з українськими обрядами, звичаями, а також до загальнолюдських цінностей, сприяє формуванню основ світогляду та світо відношення, ціннісних орієнтацій, соціально-культурного досвіду, ідеалів та переконань. Воно передбачає щонайперше формування у дітей і молоді національної самосвідомості.

          Під час навчання в школі учні поступово накопичують знання й уявлення про свою Батьківщину, на підставі яких формують патріотичне виховання до рідного краю. Водночас школярі повинні бачити рідну землю очима патріота не абстрактно – ідеалістично, тобто не лише з позитивно боку – процвітання, краси та могутності, а й щодо бід, проблем, вад із якими доводиться зустрічатися повсякчас. Важливим завданням патріотичного виховання є подолання в учнів недовіри та підозрілості у ставленні до інших народів і націй, формування культури міжнаціональних відносин, громадянськості.

         Завдання патріотичного виховання:

-         забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів і можливостей;

-         виховання правової культури, поваги до Конституції України, державної  символіки – герба, прапора. Гімну України й історичних святинь;

-         формування духовних цінностей українського патріота:

·        почуття патріотизму,

·        національної свідомості,

·        любові до українського народу, його історії, Української держави,

·        рідної землі, родини, гордості за минуле та сучасне на прикладах  героїчної історії українського народу й кращих зразків культурної  спадщини;

-         сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоровя,  задоволення естетичних і культурних потреб особистості;

-         виховання здатності протидіяти проявам  аморальності, правопорушень, бездуховності,  антигромадської діяльності;

-         реалізація індивідуального підходу до особистості та виховання.

         Однією з рис сучасної системи виховання повинно стати формування політичної культури, компетентності та толерантності особистості, виховання відданості цінностям демократії. Свободи під час вибору власних світоглядних позицій, прагнення активно залучатись у державотворчі процеси, громадянське життя сільської громади, в якій живе дитина. Базовим інститутом у системі формування патріотизму – є сім’я. Ось чому сьогодні, як ніколи, актуальним є переконання В.О.Сухомлинського в тому, що вирішення майже половини всіх завдань виховання – це виховання гарної матері, батька, що, звісно ж, неможливо без науково обґрунтованої та методично грамотно реалізованої підготовки молоді до майбутнього сімейного життя. Розповіді  й бесіди – спогади про патріотичні справи батьків, міркування над минулим своєї  Батьківщини  є одночасно й уроками мужності для дітей, і переданням естафети від покоління до покоління, зв’язком часів.

          Всю виховну роботу в школі об’єднано в єдину  виховну систему. Ця  виховна система ґрунтується на принципах особистісно зорієнтованої взаємодії, залученні кожного учня до значущої для нього діяльності. Вчителі спрямовують свою роботу так, щоб вона спряла відродженню й утвердженню духовної культури, вихованню фізично здорового, духовно багатого покоління,яке повинно шанувати свою громадянську, національну та особисту гідність.

           Ми живемо у світі, який стрімко розвивається, де кожний ранок нового дня народжує нові ідеї для побудови майбутнього.

              Патріотичне виховання  молоді на сьогодні є найголовнішим пріоритетом гуманітарної політики в Україні, важливою складовою національної безпеки України.

              Школа має розвиватись і крокувати в ногу з поступом життя, шукати нових шляхів оптимізації сучасного національно – патріотичного виховання.

План заходів 

з національно-патріотичного виховання учнів 

Батрадівської загальноосвітньої школи І ступеня

на 2018 -2019 н.р.

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1.

Ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері патріотичного виховання

Постійно

Завідуюча школи

2.

Активізувати впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання учнів школи

Постійно

 Класні керівники

3.

З метою сприяння набуттю учнями соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу  в закладах освіти проводити серед учнів освітню, інформаційну роботу з вивчення, популяризації національної історії та культури  шляхом ознайомлення з об’єктами  історичної та культурної спадщини свого краю, використовуючи активні форми роботи.

Постійно

Класні керівники

4.

Забезпечення вивчення та використання державної символіки України у навчально-виховному процесі.

Постійно

 Класні керівники

5.

Залучити дітей  до організації та проведення Всеукраїнської акції «Лист пораненому» (передача листів, малюнків, власних виробів).

Протягом

2018-2019 н.р.

 Класні керівники

6.

Провести І етап Всеукраїнського  конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему: «Захисники України: історія та сьогодення»

Жовтень

Класні керівники 

7.

Дні української писемності та  мови

Листопад

 Класні керівники 

8.

При відзначенні національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України  організовувати круглі столи; проводити спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотичної пісні, творів образотворчого мистецтва.

Згідно плану

  Класні керівники,  

9.

Організувати проведення  Дня захисника Вітчизни під гаслом "Народ нескорений ".  Свято "Козацькі забави"

12.10.

 Класні керівники 

10.

Тиждень національно-патріотичного виховання

Жовтень

Завідуюча школи

11.

Залучення батьків, учнів  до активної участі у навчально-виховному процесі, організації та проведенні позанавчальних виховних заходів

Постійно

 Класні керівники

12.

Проведення конкурсів, дитячих малюнків, стіннівок, мультимедійних презентацій, буклетів на патріотичну тематику «З Україною в серці»

Згідно плану

 Класні керівники 

13.

Організація тематичних фотовиставок, присвячених визначним подіям в історії українського народу (перемога у Великій Вітчизняній війні, здобуття державної незалежності, річниця бою під Крутами і т. ін.)

До державних свят

  Класні керівники

14.

 Організація і проведення патріотичних акцій. Участь у благодійних акціях з підтримки учасників АТО на сході України

Згідно плану

  Класні керівники

15.

Участь у заходах до Днів Пам’яті та Примирення:

     -  проведення  уроків мужності, 

     -   зустрічі з ветераном Великої Вітчизняної війни,

-   виставки дитячих малюнків «Повертайся живим»,

«Моя країна - Україна»

1-9 травня, жовтень

  Класні керівники

16.

Створену  рубрику  на шкільному сайті «Національно -патріотичне  виховання » постійно поновлювати.

Постійно

 Завідуюча школи

17.

З метою формування у вихованців патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки провести:

- Виховні години та бесіди, уроки пам’яті – «Моя рідна Україна», «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її прапор і гімн», «Наша вітчизна Україна», «Державна символіка Батьківщини», «Твої права і обов’язки», «Що таке воля», «Рід, родина, рідня», «Патріотизм – нагальна потреба України», «Велика Вітчизняна війна у спогадах її учасників», «Велика ціна визволення України» тощо

Протягом року

 Класні керівники

Коментарів поки немає. Будьте першим!

 Ctrl+Enter - надіслати повідомлення
 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.